Abyste mohli začít s výukou a výcvikem k získání řidičského oprávnění, musíte splňovat několik kritérií stanovených zákonem:

  • Doručit nám písemnou žádost (stáhnout si ji můžete zde); pokud je vám méně než 15 let, žádost musí schválit váš zákonný zástupce a jeho podpis musí být úředně ověřen (např. u notáře nebo na Czechpointu na obecních úřadech);
  • ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhnete věku předepsaného pro příslušnou skupinu nebo podskupinu řidičského oprávnění (zjistíte zde); pozor, od zahájení výuky a výcviku do ukončení nesmí uplynout delší doba než 18 měsíců);
  • jste způsobilí k právním úkonům;
  • nejste ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel;
  • máte na území ČR trvalý nebo přechodný pobyt;
  • jste zdravotně způsobilí k řízení - přihlášku k výcviku je potřeba si nechat potvrdit praktickým lékařem, a ten vám zároveň vyplní lékařský posudek, jehož formulář si můžete stáhnout zde (posudek, se kterým se přihlašujete k výcviku, nesmí být starší než tři měsíce);
  • splňujete další podmínky stanovené zákonem (např. pokud chcete do výcviku na náklaďák, musíte být držitelem řidičáku na osobní auto, atp.).

Co vás v kurzu čeká

Během výuky se seznámíte s předpisy o provozu vozidel, ovládáním a základní údržbou vozidla, zdravotnickou přípravou a teorií řízení a zásadami bezpečné jízdy, na které je vzhledem k tomu, že na silnici se nebudete pohybovat sami, ale budete ji sdílet se spoustou dalších účastníků provozu a řidičů nejrůznějších kvalit, kladen opravdu velký důraz.

Ovládat samotné auto se totiž opravdu naučí kdokoliv kdekoliv. Dobrá autoškola vás ale především naučí, jak se chovat v hustém provozu, předvídat reakce ostatních, správně a včas na ně reagovat a při jízdě nestresovat sebe ani druhé.

Právě tak je v Autoškole Kříž koncipován celý praktický výcvik – cílem je, abyste řidičský průkaz, který si po úspěšném absolvování zkoušek vyzvednete, opravdu bez obav využívali.

První lekce přitom absolvujete na trenažéru, díky kterému proniknete do tajů ovládání auta snadno a rychle bez případných nervů z provozu. Ten poprvé okusíte až poté, co budete auto v nejrůznějších režimech bezpečně ovládat. Dovolte mi ubezpečit ty, co o svých schopnostech mají nějaké pochybnosti – bude to dřív než byste si mysleli a zvládnete to bez problémů!

Délka výuky a výcviku je ryze individuální záležitost – kolik času si na svůj výcvik uděláte, tak rychle nebo pomalu jej budete mít za sebou. Kompletní kurz se dá při plném nasazení zvládnout i za tři týdny!  Řada lidí ovšem dává přednost něčemu mezi 2 – 3 měsíci. Je to jen na vás a vašich možnostech.

Rychlý kontakt

Autoškola Kříž - Praha - Autoškola u Anděla
(autoškola se nachází v blízkosti metra trasa B stanice Anděl)

JINDŘICHA PLACHTY 15
150 00 PRAHA 5
Tel. : 257 318 522
(kancelář autoškoly)
Mobilní telefon : 728 006 384
e-mail: info@autoskola-praha.cz

Nezávazná poptávka